Fundacja Pro Futuro Theologiae, Wydział Teologiczny UMK , Uniwersytet w Insbrucku oraz  John Templeton Foundation otwiera drugi cykl spotkań dotyczący teologii analitycznej w ramach otwartego seminarium filozoficzno-teologicznego pt. „Pierwsza i druga natura Boga. Teologia procesu i teologia klasyczna o osobowym życiu Boga”.

Uczestnicy spotkań będą mieli okazję analizować propozycje teologii procesu dotyczącej ‘podwójności’ natury Boga, skłaniające do konfrontacji z pytaniem „jak żyje Bóg?” oraz przeanalizowania udzielanych na to pytanie odpowiedzi ze strony klasycznego teizmu oraz teologii procesu.

Spotkania będą odbywać się co miesiąc, przez trzy semestry. Pierwsze z nich odbędzie się 26.10.2016r. o godz. 18:00 w Centrum Dialogu im. JPII w Toruniu (przy Seminarium Duchownym) w Auli na II piętrze. Prelegenci ks. prof. dr hab. Mirosław Mróz i dr hab. Marek Piwowarczyk podejmą się tematu „Osobowe życie Boga – klasyczna koncepcja Boga a koncepcja A. N. Whitehead’a”.
Serdecznie zapraszamy!

plakatumkclusterii

Więcej informacji na www.teologia.umk.pl oraz na www.pft.umk.pl/seminaria-pierwsza-i-druga-natura-boga

Zachęcamy także do śledzenia profilu Wydziału Teologicznego UMK na Facebook’u.