Fundacja „Pro Futuro Theologiae” serdecznie zaprasza na konferencję poświęconą eklezjologii posoborowej Josepha Ratzingera, późniejszego papieża Benedykta XVI, która odbędzie się dnia 10 grudnia 2015 roku na Wydziale Teologii UMK przy ul. Gagarina 37 w Toruniu. Konferencja organizowana jest przez Wydział Teologii UMK, przy współpracy Fundacji Watykańskiej Joseph Ratzinger – Benedykt XVI oraz Centrum Studiów Ratzingera w Bydgoszczy.

Konferencja skierowana jest do teologów, filozofów, socjologów, politologów, jak również tych wszystkich, którzy są gotowi podjąć systemową refleksję nad obustronną relacją Kościoła względem doczesności. Zamierzeniem organizatorów konferencji jest wskazanie sposobów aktualizacji orędzia zbawczego, a także metod prezentowania norm i wartości kluczowych dla etosu chrześcijanina w świecie. Szczegóły na plakacie (wstęp wolny).

plakat_a3_01_mniejszy