Szanowni Państwo,

Komisja konkursowa  w składzie:

• Ks. prof. zw. dr hab. Dariusz Kotecki – przewodniczący Komisji,
  • Ks. dr hab. Krzysztof Krzemiński, prof. UMK,
  • Ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK,
  • Ks. dr Tomasz Huzarek,

zgodnie z  paragrafem 8 Regulaminu Konkursu postanowiła przyznać następujące nagrody:

I Nagrodę im. Ks. Franciszka Sawickiego – p. Adrian Skutnik (Uniwersytet Opolski) „Trzecia pieśń Sługi Pańskiego (Iz 50,4-11) – tekst kanoniczny i jego paralela w Targumie Jonatana”

II Nagrodę im. Ks. Franciszka Sawickiego – p. Kinga Wielkopolan (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) „Charakterystyka miłości małżeńskiej w związkach z wieloletnim stażem na podstawie badań słuchaczy Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”

III Nagrodę im. Ks. Franciszka Sawickiego – p. Karolina Czekalska (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) „Liturgia stacyjna jako forma katechezy- na przykładzie rzymskiej liturgii stacyjnej i jej odpowiedników w miastach polskich”

Wyróżnienie  – p. Adam Czyż (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) „Teologia sakramentu święceń w kazaniach św. Jana Marii Vianney’a”

Fundacja Pro Futuro Theologiae zaprasza na uroczystość wręczenia nagród w Konkursie na najlepszą pracę magisterską w zakresie teologii oraz nauk o rodzinie im. Ks. Franciszka Sawickiego, która odbędzie się 15 stycznia 2020 r. o godz. 16.30 w  budynku Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu, ul. Gagarina 37