Wydział Teologiczny UMK w Toruniu zaprasza na Kurs dokształcający w zakresie muzyki liturgiczne.
Kurs jest ofertą edukacyjną skierowaną do uczniów i absolwentów szkół średnich oraz studentów wszystkich wydziałów i ich absolwentów, do osób, które posiadają jakiekolwiek przygotowanie muzyczne oraz osób nieposiadających żadnego przygotowania muzycznego.

Celem kursu jest:
Wykształcenie kompetencji służących przygotowaniu profesjonalnej oprawy liturgicznej.
Przygotowanie do prowadzenia zespołów wokalnych, m.in. parafialnych i pełnienia funkcji kantora.
Zdobycie wiedzy i umiejętności służących doskonaleniu warsztatu wokalnego organisty.

Kurs obejmuje następujące przedmioty:
Zasady muzyki
Kształcenie słuchu
Emisja głosu i śpiew
Laboratorium śpiewu liturgicznego z elementami dyrygowania
Dokumenty kościoła o muzyce
Muzyka w roku liturgicznym
Liturgika
Wystąpienia publiczne
Komunikacja w grupie

Termin i miejsce składania dokumentów: do 27 września 2019 r. w Dziekanacie Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu, ul. Gagarina 37

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://www.teologia.umk.pl/wiadomosci/?id=4301