Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na konferencję naukową BLASKI I CIENIE WSPÓŁCZESNEJ RODZINY 17 listopada 2016 rok.

Wśród przemian, którym podlegają współczesne rodziny, dostrzec można pozytywne i negatywne, dlatego możemy mówić o blaskach i cieniach współczesnej rodziny. Przyjrzenie się im pozwoli ukazać aktualny stan rodziny oraz zagrożenia, w których się ona znajduje. Refleksja ta służyć będzie także poszukiwaniu adekwatnych do współczesnych potrzeb form oddziaływania pastoralnego, gdyż inicjowanie form wspierania rodziny jest potrzebą naszych czasów.

Organizatorzy są przekonani o doniosłej roli rodziny we współczesnym świecie, dlatego gorąco zapraszają do wzięcia udziału w konferencji pracowników naukowych, doktorantów, duszpasterzy, studentów i wszystkich, którzy pragną poszerzyć swą wiedzę w obszarze familiologii.

Na stronie www.teologia.umk.pl do pobrania plan konferencji oraz plakat.

Program konferencji blaski i cienie współczesnej rodziny [kliknij aby pobrać]

plakat_blaski_cienie